Palvelut

Aurinkovoima asennukset

Närpiö terveyskeskus 2016, 2019

Aurinkopaneelijärjestelmät 50 kWp (2016) ja 25 kWp (2019).


Kauhajoki K-Citymarket 2018

Asennukset toteutettu aliurakointina. Aurinkopaneelijärjestelmä 324 kWp.


Maatila Teuva 2019

Aurinkopaneelijärjestelmä 25 kWp.


Maatila Vähäkyrö 2020

Aurinkopaneelijärjestelmä 22 kWp.


Maatila Vähäkyrö 2020

Aurinkopaneelijärjestelmä 40 kWp.


SolarEdge Vesilaitos 2020

Aurinkopaneelijärjestelmä 42 kWp.


Kiinteistö Oy Kauhajoen Vainiotalo ja Kiinteistö Oy Kauhajoen Vainiotalo II 2020

Aurinkopaneelijärjestelmä 20,770 kWp.


Palvelut yksityisille

Rahoitus

Voit hankkia kauttamme myös kokonaisvaltaisen rahoituksen remontointiin, millä kattaa myös muutkin remontin/saneerauksen kulut sähkötöiden lisäksi. Rahoituksen myöntää OP Yrityspankki Oyj.

Hoida hankintasi vaivatta OPn rahoituksella.
Laske itsellesi sopiva kuukausierä laskurilla ja täytä hakemus helposti.

  • Rahoitus 1 000–30 000 €.
  • Joustava takaisinmaksuaika.
  • Edullinen korko OP-prime + 6,95%*.
  • Laskutuspalkkio 7 €/kk.
  • Luoton perustamismaksu 50 €.
  • Voit maksaa koko luoton kerralla pois ilman lisäkuluja.
  • Rahoituksen korot verovähennyskelpoisia asuntolainan tapaan, kun rahoitetaan oman vakituisen asunnon perusparannusta.
  • Rahoitus kerryttää Osuuspankin omistajajäsenille OP-bonuksia.

*KSL:n mukaisesti laskettava todellinen vuosikorko esimerkiksi 10 000 euron keskimääräiselle luotolle 35 kuukauden laina-ajalla on 9,47 %, kun nimelliskorko on 7,20 %. Luottohinta on 11 400,68 €. (Tilanne 04/2018). Rahoituksen myöntää OP Yrityspankki Oyj, Gebhardinaukio 1, 00510 Helsinki.

Yhteystiedot

 Ohmerojärventie 570, 61810 Luomankylä

 050 349 8110

 toimisto@sahkohaavisto.fi

 Verkkolaskutusosoite/OVT-tunnus: 003725929772

 Tuottajantie 48 A 7, 60100 Seinäjoki

Henkilökunta

 

Tuomas Haavisto

 050 349 8110
 tuomas.haavisto@sahkohaavisto.fi

Toimisto

Mia Nimell

 040 412 3058
 mia.nimell@sahkohaavisto.fi

Asentaja

Miska Salo

 050 349 4858
 miska.salo@sahkohaavisto.fi

Asentaja

Manu Salo

 050 349 9658
 manu.salo@sahkohaavisto.fi

Asentaja

Teijo Kuntila

 040 086 6587
 

Asentaja

Jani Rintala

 040 553 8927
 jani.rintala@sahkohaavisto.fi

Suunnittelu

Jussi Koskinen

 045 222 2443
 jussi.koskinen@sahkohaavisto.fi

Asentaja

Juuso Hannula

 045 127 9558
 juuso.hannula@sahkohaavisto.fi

Asentaja

Tuomas Kaari

 050 344 0783
 tuomas.kaari@sahkohaavisto.fi

Asentaja

Tero Hakala

 045 117 4170
 

Asentaja

Jarkko Yli-Nikkola

 040 360 7229
 jarkko.yli-nikkola@sahkohaavisto.fi

Asentaja

Marko Rajamäki

 040 704 7008